oktober 2015 | Tildakristinholmberg
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
Tilda Kristin HolmbergTilda Kristin Holmberg
Instagram tildaholmbergInstagram tildaholmbergInstagram tildaholmbergInstagram tildaholmbergInstagram tildaholmbergInstagram tildaholmbergInstagram tildaholmberg
tildakristinholmberg
tildakristinholmberg
Tilda Holmberg, Gävle
  • Instagram
  • Nouw
  • Snapchat

Kategorier

  • Allmänt
  • Ambulanssjuksköterskans Tips
  • Bakning & Matlagning
  • Bebis
  • Bröllop
  • Hemma hos oss
  • Huset
  • Inredning
  • NEW IN
  • Q/A
  • Resor

Prenumerera

Nya inlägg

  • Post featured

    Före och efter: Vardagsrum

Postad i: Resor

Watching the sun go up

fredag, 30 oktober, 2015, 04:38
Då vi är på fel sida av Bali för att kunna se någon solnedgång passade jag och J på att gå upp tidigt för att se soluppgången idag istället. Då det är vår sista dag idag bestämde vi oss för att göra det för att göra dagen så lång som möjligt! Just nu sitter vi och ska avnjuta vår sista måltid i det här underbara landet. Jag ska äta en av mina favoriträtter, starka nudlar med stekta räkor och grönsaker. Hoppas er frukost är god där hemma om någon timme!

  • Postad i: Resor

Gillar

Kommentarer

Postad i: Resor

Parmiddag

torsdag, 29 oktober, 2015, 10:57
Redan på flyget hit fick vi nys om att i alla fall ett till svenskt par skulle bo på samma hotell som oss. Och när vi kom hit upptäckte vi att det faktiskt var två par som hade hängt med ända från Arlanda! Båda paren är supertrevliga, så vi har spenderat en hel del tid med de fyra här på hotellet. Nu för några kvällar sedan åt vi middag med ett av paren på en av våra favoritrestauranger. Jättetrevligt sällskap och jättegod mat! Fastän man åker iväg ifrån Sverige känner man sig alltid lite mer bekväm med människor när man kan prata svenska… Antingen är det för att jag är för dålig på engelska eller så är det så att jag är lite bekväm av mig!

  • Postad i: Resor

Gillar

Kommentarer

Postad i: Bakning & Matlagning, Resor

Milkshake

torsdag, 29 oktober, 2015, 10:36
Jag har helt klart hittat mina favoriter i menyerna här på hotellet, och det är choklad- och jordgubbsmilkshake! Varje eftermiddag när solen är på väg ner och alla börjar lämna poolområdet har jag som rutin att köpa mig en milkshake, lägga mig och läsa och bara njuta. Jag vill inte förstå att vi ska åka hem ifrån vårt paradis så snart som vi ska… Jag hade kunnat stanna här i många veckor till!
  • Postad i: Bakning & Matlagning, Resor

Gillar

Kommentarer

tildakristinholmberg

  • Gå till Profil
  • Gå till Startsidan
  • Gå till RSS
  • Gå till Sitemap

Blogga på Nouw

  • Skapa konto
  • Tjäna pengar på din blogg
  • Tagga produkter med Metapic
  • Flytta din blogg till Nouw

Bloggar

  • Allmänt
  • Annat
  • Design & inredning
  • Foto
  • Föräldraskap
  • Hästar & ridsport
  • Mat & recept
  • Mode
  • Personligt
  • Resor & utland
  • Sport
  • Träning & hälsa

Nouw

  • Magazine
  • Allmänna villkor
  • Sekretesspolicy
  • Kakor
  • Kontakta oss
  • Hjälp
  • Driftinformation
  • Build: 2021-01-13 15:53